BARKOD TERİMLER SÖZLÜĞÜ

Accuracy
Herhangi bir öğe genişliği veya karakterler arası boşluk genişliği'nin,bu öğenin nominal genişliğinden farklı olup olmadığının belirlenmesi.

ADC (Automated Data Collection veya Automated Data Capture)
Otomatik Veri Toplama : barkod,manyetik şerit,(OCR) optik kart okuyucu,ses tanıma,akıllı kart veya RFID (radyo frekans ile tanımlama) dahil olmak üzere,bir klavye kullanmadan veri toplama işlemini otomatikleştiren tüm teknolojileri ifade eder. ADC veri toplamak için hızlı,doğru ve uygun maliyetli bir yol sağlar.

AIAG (Automotive Industry Action Group)
Otomotiv Sanayi Eylem Grubu : Otomotiv endüstri standartları ile barkod ve etiket formatlarını oluşturan bir ticaret birliği.

AIM (Automatic Identification Manufacturers)
Otomatik tanımlama sistemi üreticilerini temsil eden Pittsburgh merkezli bir ABD ticaret birliği.

Alphanumeric
Harfler,rakamlar ve genellikle diğer özel sembollerden oluşan karakter dizisi.

ANSI (American National Standards Institute)
Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü : Barkod kalite standartlarının geliştirilmesi için çalışan bir kurum. Barkod baskı standartları belirler ve barkod sembolleri okunabilirlik derecelerini A'dan F'ye kadar sınıflandırır. Barkod sembolleri kalite testlerini belirler.

Aysis Bilgisayar Ltd. Şti.
2000 yılında kurulan,yazılım geliştirme ve otomatik tanımlama sistemlerinin tasarım,danışmanlık,geliştirme,devreye alma konularında faaliyet gösteren ticari bir şirket.

燕窝酒酿蛋特别适合天下所有胸部发育不良,不自信的女性;乳房缩水丰胸产品,下垂松弛的产后女性;乳房干瘪,外扩无弹性的女性;皮肤蜡黄燕窝酒酿蛋丰胸,气色不佳的女性;内分泌失,调痛经现象的女性;产后奶水不足,虚寒体弱的女性服用燕窝酒酿蛋。经常服用可以使得我们的乳房腺体继续增大、紧实、润泽,并且丰有弹性,还具有抗氧化尖顶养颜的功效酒酿蛋丰胸产品