RF-ID TERİMLER SÖZLÜĞÜ

Active Tag
Aktif Etiketler, okuyucu ile iletişim kurmak ve mikroçipinin çalışması için gereksinim duyduğu gücü pilden sağlayan bir RFID etiketidir. Aktif Etiketler çok uzun mesafelerde çalışabilirler. (100+ feet). Mâliyetleri yüksektir, genel olarak yüksek değerli ürünlerin izlenmesi ve tanımlanmasında kullanılırlar.

Advance Shipment Notification (ASN)
Malzemenin depoya gelmeden önce mal girişini kolaylaştırmak amacıyla bilgisinin temin edilmesidir. Firma, marka, model, tarih, miktar, vb. bilgileri içeren doküman EDI, e-posta, faks ya da telefonla verilebilir. Bu bilgilerin malzeme girişinden önce işlenmesi gerekir.

Agile Reader
Değişik tipteki RFID etiketlerini okuyabilen bir okuyucudur.

Antenna
Elektromanyetik dalgaların alınması veya gönderilmesi için kullanılan aygıt.

Anti-Collision
Radyo dalgalarını bir başkasına karıştırmadan bir okuyucu ile bir alan içinde bulunan çok sayıda etiketin okunabilmesini sağlayan RFID sistemine ait bir özelliktir.

Automatic Data Capture (ADC)
İnsan müdahalesi olmadan bilgisayar sistemlerine doğrudan bilginin aktarılması ve toplanması. Automatic Identification (Auto ID) bilgiyi bilgisayar sistemlerine herhangi bir klavye girişi olmaksızın işleyen ve toplayan teknolojilerin genel adıdır. Örneğin Barkod, RFID veya Ses Tanıma gibi.

Auto-ID Center
RFID son kullanıcıları, teknoloji şirketleri ve akademisyenlerin kurduğu bir grup. Auto-ID Center ilk olrak MIT (Massachusetts Institute of Technology)'de başladı ve şimdi bağımsız ve küresel olarak çalışmaktadır. Şimdi ise çok düşük mâliyetli RFID çözümlerini üretmek, yaygınlaştırmak ve ürünlerin uluslararası tedârik zinciri boyunca internet kullanılarak izlenmesi sağlamak üzerine odaklanmış bulunmaktadırlar. Auto-ID Center organizasyonu şimdi EPCglobal olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Automated Storage and Retrieval System (AS/RS)
Malzemenin depodaki yerine yerleştirilmesi ile depolandığı yerden alınarak sevk edilmesi işlemlerinin bilgisayar kontrollu donanımla gerçekleştirilmesidir.

Aysis Bilgisayar Ltd. Şti.
2000 yılında kurulan, yazılım geliştirme ve otomatik tanımlama sistemlerinin tasarım, danışmanlık, geliştirme, devreye alma konularında faaliyet gösteren ticari bir şirket.

燕窝酒酿蛋特别适合天下所有胸部发育不良,不自信的女性;乳房缩水丰胸产品,下垂松弛的产后女性;乳房干瘪,外扩无弹性的女性;皮肤蜡黄燕窝酒酿蛋丰胸,气色不佳的女性;内分泌失,调痛经现象的女性;产后奶水不足,虚寒体弱的女性服用燕窝酒酿蛋。经常服用可以使得我们的乳房腺体继续增大、紧实、润泽,并且丰有弹性,还具有抗氧化尖顶养颜的功效酒酿蛋丰胸产品